Yangın Söndürme Sistemlerinin Kullanıldığı Noktalar

Yangın Söndürme Sistemlerinin Kullanıldığı Noktalar

Gazlı yangın söndürme sistemleri, su, köpük veya toz söndürme sistemlerinin etkili olmadığı durumlarda kullanılmaktadır. Gazlı söndürme sistemleri “en temiz” söndürme sistemleridir. Bu sistemlerin sıklıkla tercih edilmesinin bir nedeni de yangın söndürme işleminden sonra arkasında enkaz bırakmamasıdır. Ortamdaki diğer eşyalara zarar vermeden yangına müdahale eder.

Her yangın tipi için farklı bir yangın söndürme şekli bulunmaktadır. Aynı zamanda binaların kullanım amaçlarına göre de farklı yangın söndürme sistemleri kullanılır. Gazlı yangın söndürme sistemleri en temiz sistemlerdendir. Bu söndürme sistemlerinin mantığı, yanıcı madde ile oksijen arasındaki bağı yanmayan gazlar ile kesme şeklinde işler.

Tüm yangın söndürme sistemleri yangını söndürmek için gaz kullanmaz, ancak çoğu kullanır. Su, toz veya köpüklü yangın söndürme sistemlerinden farklı olarak, gazlı söndürme sistemleri, ekipmana zarar vermeden yangınları söndürebilir. Bazı gazlı yangın söndürme sistemleri, yangını söndürdükten sonra herhangi bir temizlik gerektirmez. Yangın söndürme sistemleri oluştururken yangını söndürme sistemi çalıştığı anda insan için de boğucu veya yakıcı etki göstermemesi gereken söndürme sistemleri kullanılır.

Bize Ulaşabilirsiniz

Tüm proje, görüş ve sorularınız için bize ulaşabilirsiniz!

×