Isı ve Buhar Tesisat Merkezleri Alanları

Isı ve Buhar Tesisat Merkezleri Alanları

Buhar santrallerinin ısıyı açığa çıkarması, mekanik enerji olarak tüm alanlarda kullanılması sunduğumuz hizmetle mümkün hale gelmektedir. Enerji gereksinimi duyulan sanayi alanlarında ve diğer alanlarda kullanılabilmesine olanak tanımamız, kusursuz bir şekilde sistemi oluşturmamız müşterilerimizin ihtiyaçlarını profesyonel bir düzeyde karşılamaktadır. Buhar santralleri ve tesisatları amaca uygun kazanlarla oluşturulmaktadır. Bölgenin hangi kazana ihtiyaç duyması, bizler için fazlasıyla önemlidir. Tüm bunlara değer vererek, işlemleri gerçekleştirmemiz; müşterilerimizin sistemden maksimum düzeyde verim almasına sebebiyet vermektedir. Duruma göre iki veya üç geçişli kazan kullanılacaktır.

Mekanik tesisat projeleri makine mühendisleri ve teknik ressamlarca hazırlanır. Yapıların, endüstriyel tesislerin mekanik altyapısını tayin eden bu projelerde, binanın su, atık su, ısıtma, soğutma, havalandırma, yangın önleme sisteminin nasıl olacağı ve bunlara ait cihaz türleri ve güçleri ile, binanın temiz su ve kanalizasyon hatlarının nerelerden geçeceği ve boru çapları belirtilir.

Mekanik tesisatın ana bileşenleri mekanik oda veya makine dairesi olarak adlandırılan mekânlarda yerleşik bulunur.

Üç geçişli kazan, daha fazla enerjiye ve ısıya ihtiyaç duyan alanlarda kullanılmaktadır. Daha az enerjiye ihtiyaç duyan alanlar için ise iki geçişli kazanın kullanılması yeterli olacaktır.

Hangi kazanın, sisteme entegre edilmesi tarafımızca yapılan analizlerle belirlenmektedir. Yakıt cinsine, çalışma basıncına ve birçok hususa göre kazanlar sınıflandırılır. Sınıflandırma konusunda fazlasıyla tecrübe sahibi olduğumuz için amaca uygun olan kazanlarla sistemi oluşturmakta ve en iyi şekilde verim alınmasına sebebiyet vererek, müşteri memnuniyetini sağlamaktayız.

Mekanik tesisat projelendirme, müşavirlik veya kontrol işlemlerinde malzeme seçiminden, ürünlerin ve binanın kullanım ömrü boyuncu hizmet alma adına aşağıdaki kriterler göz önünde bulundurulmalıdır.

Bize Ulaşabilirsiniz

Tüm proje, görüş ve sorularınız için bize ulaşabilirsiniz!

×