Otomatik Kontrol Ünitelerinin Gerekli Olduğu Noktalar

Otomatik Kontrol Ünitelerinin Gerekli Olduğu Noktalar

Kontrol ünitelerimiz, yakıt giderlerinizi azaltmak üzere tasarlanmış enerji verimliliği ve çevre duyarlılığı esas alınarak geliştirilmiş, bir ürünlerdir. Tüm sistemlere adaptif, etkin bir mikro işlemci kontrollü Enerji-Yakıt-Bakım Tasarruf Bilgisayarıdır.

Ticari Isıtma Sistemleri:

Ticari ısıtma sistemlerinin daha verimli çalışması için, ısınma giderlerini ve çevre kirliliğini azaltmak adına, BDK Enerji 6 farklı enerji tasarruf kontrolörü sunar. Ticari/sanayi ısıtma sistemlerine uygun kontrolörlerimiz hem sıcak su hem de buhar ile çalışan kazan sistemlerinin hepsine uygun olarak çalışır.

Mekanik tesisat projeleri makine mühendisleri ve teknik ressamlarca hazırlanır. Yapıların, endüstriyel tesislerin mekanik altyapısını tayin eden bu projelerde, binanın su, atık su, ısıtma, soğutma, havalandırma, yangın önleme sisteminin nasıl olacağı ve bunlara ait cihaz türleri ve güçleri ile, binanın temiz su ve kanalizasyon hatlarının nerelerden geçeceği ve boru çapları belirtilir.

Mekanik tesisatın ana bileşenleri mekanik oda veya makine dairesi olarak adlandırılan mekânlarda yerleşik bulunur.

Ticari Soğutma Sistemleri:

Enerji tasarruf kontrol üniteleri, 4 tondan fazla basma kapasiteli ,kaydırmalı scroll tipi veya pistonlu kompresör kullanan, ticari klima sistemlerine uygulanabilmektedir. Aynı zamanda 1.5 beygir ve üzeri kompresörlü soğutma sistemlerine de kontrol üniteleri sunmaktayız. Her iki sistem için sunulan kontrol üniteleri, kompresörlerin çevrimlerini ve çalışma sürelerini azaltarak elektrik sarfiyatında önemli ölçüde azalım sağlamaktadır.

Konut Isıtma Sistemleri:

BDK Enerjinin sunduğu konut için, sıcak su kazan tasarruf bilgisayarlarımız ve ocak tasarruf bilgisayarlarımız konut/mesken ısıtma verimliliğinde lider isimdir. Sistemlerinde kullandıkları doğalgaz ya da yakıtın tüketimini azaltarak çoğu ev sahibi yatırımını 1 seneden daha kısa bir sürede amorti etmiştir.

Konut Soğutma Sistemleri:

Birçok merkezi klima sistemlerinde, paket ve ya kaset tip klimalarda, intellidyne klima tasarruf bilgisayarı tam bir tamamlayıcı ürün olarak çalışır. Satın alırken ekonomik, kurulumu basit olan intellidyne klima kontrol bilgisayarı, klima sistem kompresörünüzün kullandığı elektriğin azaltılmasının en akıllıca yoludur.

Bize Ulaşabilirsiniz

Tüm proje, görüş ve sorularınız için bize ulaşabilirsiniz!

×